Odczuwasz brak ochoty na współżycie z partnerem? Poznaj przyczyny.

0

Odczuwasz od pewnego czasu brak ochoty na współżycie i nie wiesz co z tym zrobić? Statystyki pokazują, że coraz więcej kobiet i mężczyzn cierpi na tą dolegliwość.

W jaki sposób rozwiązać ten problem raz na zawsze? Odpowiedzi i wszelkie przyczyny wynikające z tego stanu znajdziesz w poniższym artykule.

Fakty na temat życia seksualnego Polaków

Według raportu przygotowanego przez profesora Izdebskiego “Seksualność Polaków 2017” Polacy uprawiają seks z każdym rokiem coraz mniej. Jak wynika ze statystyk – pod koniec lat dziewięćdziesiątych 86% ankietowanych deklarowało, że jest zadowolona ze swojego życia seksualnego.

Obecnie tylko 76% ankietowanych uprawia seks regularnie deklarując, że nie odczuwa już takich emocji, jak na początku związku.

Mogłoby się wydawać, że największą satysfakcję z życia seksualnego czerpią osoby młode, które dopiero zaczynają swoje życie intymne. Statystyki pokazują jednak co innego.

Jak się okazuje najwięcej radości z seksu czerpią osoby w wieku od 30 do 49 lat, co oznacza, że najbardziej zadowolone są osoby w średnim wieku.

Przyczyny braku ochoty na współżycie u mężczyzn i kobiet

Problemy z brakiem ochoty na współżycie mają nie tylko osoby starsze. Wiele publikacji napisanych przez seksuologów pokazuje, że osoby młodsze coraz częściej narzekają na niskie libido i problemy z potencją.

Jeśli czujesz, że od jakiegoś czasu straciłeś ochotę na uprawianie seksu i nie wiesz co z tym zrobić, to powinieneś najpierw poznać jakie są tego przyczyny.

Sztuczne zaspokajanie potrzeb

sztuczne zaspokajanie potrzeb

Brak ochoty na seks może być spowodowany problemami związanymi ze stresem oraz depresją. W dobie informatyzacji i cyfryzacji Polacy coraz częściej sięgają po różne media, które mają za zadanie zaspokoić ich potrzeby.

Należą do nich między innymi filmy erotyczne, które pozwalają sztucznie rozładować napięcie. Według seksuologów nadmierne korzystanie z tego typu mediów obniża poczucie własnej wartości oraz powoduje, że zamiast uprawiać seks z partnerem uzależniamy się od filmów, które powodują tylko chwilowe i iluzoryczne zaspokojenie potrzeby.

Według raportu sporządzonego przez agencję Gemius tylko w samym 2016 roku po filmy erotyczne sięgnęło prawie 12 milionów Polaków.

Zdaniem seksuologów sięganie po takie media nie jest złe pod warunkiem, że robimy to świadomie. Uzależnienie i ciągłe oglądanie specjalnie wyreżyserowanych filmów może doprowadzić do obniżenia libido i zmniejszenia pociągu do naszego partnera.

Brak zainteresowania seksem w związku

brak ochoty na seks u mężczyznBrak ochoty na współżycie u mężczyzn i kobiet może wynikać z braku zrozumienia w związku. Jeśli nie znamy potrzeb partnera to mogą wyniknąć z tego komplikacje, które uniemożliwiają nam utrzymanie dobrej relacji.

Dlatego niezwykle ważna jest rozmowa i wspólne zrozumienie. Dzięki temu możemy poznać potrzeby naszego partnera, których nie byliśmy nawet świadomi.

W wielu związkach (szczególnie kilku lub kilkunastoletnich) partnerzy odczuwają nudę i rutynę. To także może doprowadzić do osłabienia pożądania. Jeśli robimy cały czas te same rzeczy to nic dziwnego, że po jakimś czasie związek się wypala.

Najszczęśliwsi ludzie, którzy mają udane życie seksualne rzadko kiedy robią cały czas te same rzeczy. Najczęściej urozmaicają je w taki sposób, aby cały czas zaskakiwać swojego partnera lub partnerkę nowościami.

Wspólne podróże w egzotyczne miejsca, kolacja przy świecach, czy dodanie pikanterii w naszej sypialni to tylko niektóre aktywności, które z powodzeniem warto zastosować w związku partnerskim.

Zmęczenie obniża libido

Jeżeli zbyt dużo pracujesz i nie masz na nic czasu to jest to wyraźny sygnał, aby przemyśleć niektóre sprawy. Wielu ludzi, która uczestniczy w tzw. “wyścigu szczurów” popada w pracoholizm co skutkuje zmęczeniem i osłabieniem organizmu.

Gdy nie jesteśmy wypoczęci to normalne, że nie mamy ochoty na seks. Brak odpoczynku najczęściej prowadzi do wypalenia zawodowego i pogorszenia relacji z innymi ludźmi – podkreślają psychologowie.

Prawidłowa regeneracja i odpowiednia ilość snu to niezwykle ważne aspekty, które wpływają nasz poziom pobudzenia i libido.

Najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie sobie przerwy i wyjazd na wakacje ze swoim partnerem. To sprawi, że nie tylko nabierzesz życiodajnej energii, ale tez Twoje relacje staną się żywsze, ponieważ będziesz mógł poświęcić więcej czasu swojemu partnerowi lub partnerce.

Zła dieta i niedobór witamin

dobra i zbilansowana dieta wspomagająca libido

O tym, że zdrowa dieta jest ważna wie chyba każda dorosła osoba. Niestety ale pomimo tego, że jesteśmy tego świadomi to sięgamy po produkty, które niekoniecznie są dla nas zdrowe. Najczęściej są to produkty zawierające mnóstwo konserwantów i związków chemicznych, które rujnują nasze libido.

Napoje gazowane, alkohol, fast foody, czy produkty z dużą ilością cukru to artykuły spożywcze, na które powinniśmy baczniej zwracać uwagę, a najlepiej ograniczyć ich spożycie.

Zamiast tego powinniśmy częściej wybierać produkty zdrowe, które zawierają dużo wartości odżywczych. Należą do nich m.in ryby, warzywa i owoce, orzechy oraz inne produkty zawierające cenne witaminy dla naszego organizmu.

Zmiana nawyków żywieniowych zwiększy energię w Twoim ciele i naturalnie sprawi, że zaczniesz odczuwać większe libido.

Dla mężczyzn

Dobrym pomysłem są także afrodyzjaki oraz suplementy, które pobudzą Twoje libido i sprawią, że naturalnie zwiększysz ochotę na seks.

Dla mężczyzn doskonałym rozwiązaniem są tabletki wspomagające potencję, o których więcej napisaliśmy w tym temacie.

Jednym z najlepszych i najskuteczniejszych produktów dla mężczyzn są tabletki Zytax, które silnie stymulują potencję i zwiększają wydzielanie testosteronu – naturalnego hormonu, który odpowiada za naszą seksualność. Więcej informacji o tych tabletkach na potencję znajdziesz tutaj.

Dla kobiet

jak poradzić sobie z brakiem ochoty na współżycie u kobietZe statystyk wynika, że kobiety narzekają na brak ochoty na współżycie równie często jak mężczyźni. Może to wynikać z przepracowania, braku zrozumienia potrzeb partnera czy objawów pojawiających się po porodzie, gdy poziom libido u kobiet naturalnie się obniża.

W takim przypadku wskazana jest odpowiednia dieta oraz sięgnięcie po witaminy, które wzmocnią nasze libido. Świetnym rozwiązaniem jest naturalny suplement o nazwie Femmax, który zawiera sprawdzone składniki, które stymulują przepływ receptorów sprawiając, że mamy większą ochotę na seks.

To doskonały suplement, który pomógł już wielu kobietom osiągnąć lepsza satysfakcję seksualną i podnieść libido. W celu zapoznania się z informacjami na temat suplementu kliknij tutaj.

Co zrobić jeśli nic nie pomaga?

Gdy nie wiemy co jest przyczyną naszych problemów w związku warto udać się do dobrego seksuologa, który pomoże nam rozwiązać problem. Dla mężczyzn jest to często temat wstydliwy, jednak rozmowa z kimś, kto zna się na swoim fachu może sprawić, że znikną nasze problemy.

Najważniejsze jest jednak to, żeby sytuacji związanych z brakiem ochoty na seks nie bagatelizować. Jeśli ten stan utrzymuje się przez dłuższy czas to może to wynikać z głębszych i mało znanych dla nas przyczyn. Im szybciej rozwiążemy ten problem tym lepiej będziemy się czuć każdego dnia.

Ostatnio wpisywane frazy:

  • brak współżycia w małżeństwie
  • dlaczego nie mam ochoty się kochać
  • brak zainteresowania współżyciem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here