Co zrobić gdy odczuwasz brak porannej erekcji?

0

Zdarza Ci się tak, że budzisz się rano i uświadamiasz sobie, że odczuwasz brak porannej erekcji?

Jeśli raz na jakiś czas przytrafi się taka sytuacja to można ją zignorować. Jednak gdy dzieje się to za każdym razem to jest to powód, którego nie można zlekceważyć.

W tym wpisie zapoznasz się z istotnymi informacjami na temat porannej erekcji oraz dowiesz się jakie kroki należy podjąć, aby zneutralizować ten stan.

Czym jest poranna erekcja?

Przeciętny mężczyzna przeżywa około 5 wzwodów w czasie snu, a każdy z nich może utrzymywać się od kilku minut do nawet pół godziny czasu.

Poranna erekcja jest zupełnie naturalnym stanem i polega na utlenieniu tkanki erekcyjnej. Najczęściej występuje podczas doznań sennych w fazie REM, kiedy to zapadamy w głęboki sen.

Następnie w organizmie mężczyzny wydziela się noradrenalina, która powoduje erekcje. To zjawisko jest niezbędne dla zdrowia mężczyzny ponieważ pozwala zapobiec impotencji.

Erekcja może powstawać również na skutek rozszerzenia naczyń krwionośnych za sprawą tlenku azotu, który przenika do mięśni. Dzięki temu zwiększa się przepływ krwi do członka co powoduje erekcje.

Czy brak porannej erekcji to powód do zaniepokojenia?

przyczyny braku wzwodu u facetaWedług lekarzy i seksuologów brak porannej erekcji wcale nie musi być przyczyną dysfunkcji seksualnej.

Jest wiele czynników, które wpływają na to, że nie doświadczamy tego stanu w godzinach porannych.

Do najpopularniejszych czynników, które odciskają piętno na życie intymne każdego mężczyzny należą:

  • Długotrwały stres – może być powodem braku porannej erekcji. Życie w ciągłym stresie powoduje uwalnianie kortyzolu, który ma negatywny wpływ na nasze życie seksualne.
  • Przemęczenie – dotyka w szczególności pracoholików, którzy pracują od rana do wieczora nie robiąc przerwy na odpoczynek. Regeneracja jest niezwykle ważnym elementem w kontekście zdrowego życia.
  • Brak ruchu – unikanie aktywności fizycznej, która doprowadza do stagnacji organizmu i zmniejsza ilość testosteronu w organizmie, który jest silnie powiązany z potencją u mężczyzny.
  • Zła dieta – to jakie składniki dostarczamy do naszego organizmu ma duży wpływ na to jak się czujemy każdego dnia. Upewnij się, że dostarczasz wartościowe składniki, które wspomagają Twoją potencję. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.
  • Słaba jakość snu – często zdarza się, że ludzie mają problemy ze snem lub poświęcają temu procesowi niewystarczającą ilość godzin co skutkuje brakiem porannej erekcji.
  • Używki i leki – w niektórych przypadkach korzystanie z leków na sen czy antydepresantów może być przyczyną zaburzenia erekcji. Spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu również nie jest polecane.
  • Wiek – im jesteśmy starsi tym trudniej jest nam utrzymać wzwód. Według najnowszych badań wiek mężczyzny nie jest wyznacznikiem częstotliwości doznawania erekcji. Z wiekiem jednak trudniej ją utrzymać przez dłuższy czas.

Wszystko jest zakodowane w psychice

psychika i myśleniePowyższe przyczyny mają duży wpływ na naszą potencję. Nie jesteśmy robotami i żeby normalnie funkcjonować każdego dnia i mieć dużo energii potrzebujemy się wysypiać, odpowiednio odżywiać oraz dbać o dobre samopoczucie.

Obecnie duże piętno na potencję seksualną u mężczyzny wywołują problemy psychiczne związane ze stresem oraz brakiem umiejętności radzenia sobie z emocjami. Badania niejednokrotnie pokazały, że nasze ciało jest nieodłącznie powiązane z naszymi procesami myślowymi.

To jak myślimy każdego dnia ma duży wpływ na to jak zachowuje się nasze ciało. Jeśli jesteśmy cały czas spięci i nerwowi to odbija się to na naszym zdrowiu.

Warto zweryfikować czy przed stosunkiem z naszą partnerką osiągamy zdrowy i naturalny wzwód bez użycia jakichkolwiek tabletek czy wspomagaczy.

Jeśli za każdym razem osiągamy erekcję bez większego problemu może to oznaczać, że problem leży w naszej psychice. W tym wypadku najlepiej udać się do seksuologa, który udzieli nam porady.

Co zrobić gdy brak erekcji utrzymuje się przez długi czas?

W przypadku gdy doświadczasz braku porannej erekcji to warto skonsultować się ze specjalistą, który doradzi nam w tym temacie. Ignorowanie tego problemu przez dłuższy czas może przynieść poważne konsekwencje.

Na początku upewnij się, że przyczyną braku erekcji nie jest, któryś z powyżej opisanych powodów. W większości przypadków problem wynika z naszego stylu życia lub przemęczenia.

W skrajnych przypadkach brak erekcji może być powiązany z procesami mechanicznymi zachodzącymi w naszym organizmie (np. problemu z prostatą). Jeśli nie wiesz jak poradzić sobie z tym problemem to niezwłocznie skontaktuj się z dobrym seksuologiem lub urologiem, który pomoże Ci rozwiązać problem.

Ostatnio wpisywane frazy:

  • słaba erekcja członka u mężczyzny rozwiązanie
  • brak porannej erekcji w młodym wieku
  • co zrobić gdy nie ma się porannego wzwodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here