Co to jest Potencja?

0

Wiele osób zastanawia się co to jest potencja i w jaki sposób można ją zwiększyć. W tym artykule poznasz najważniejsze zasady tego terminu.

Zacznijmy od tego, że potencja jest zdolnością organizmu do reakcji seksualnych. To oznacza, że dzięki potencji możemy odbyć z drugą połówką satysfakcjonujący seks. W przypadku mężczyzn oznacza to osiągnięcie erekcji na dłuższy czas, natomiast w przypadku kobiet brak odczuwania bólu np. na skutek suchości pochwy.

Co to jest potencja i kiedy pojawia się po raz pierwszy?

Potencja pojawia się w okresie dojrzewania – ok. 14 roku życia u dziewcząt i 12 roku życia u chłopców. Z badań Kinseya wynika, że 15% mężczyzn w wieku ok. 20 lat jest zdolnych do odbywania stosunku, w krótkim odstępie czasu.

Osoby o silnej potencji posiadają wysoki poziom libido, co oznacza, że mają większą ochotę na seks. Potencja seksualna zmienia się wraz z wiekiem – im starsi jesteśmy tym coraz trudniej jest utrzymać potencje na wysokim poziomie.

Jakie są objawy niskiej potencji?

Strefa życia seksualnego jest ważna dla każdego z nas. Problem zaczyna się, gdy mężczyzna nie potrafi zaspokoić potrzeb kobiety i ma niskie libido. Z badań wynika, że jest to częsty powód rozwodów i separacji w małżeństwach.

Poniżej znajdziesz podstawowe problemy związane z niskim libido:

Częstym objawem potencji może być nadmieobjwem potencji jest palenierny stres oraz przemęczenie organizmu. Szczególnie pracoholicy często narzekają na niskie libido i brak potencji. Pomimo tego, że spełniają się zawodowo to cierpią ich relacje w łóżku.

Stres jest również związany z problemami życiowymi oraz zawodowymi. Jeżeli są sprawy, które nie zostały zakończone i o których cały czas myślimy może to spowodować niechęć do seksu. Oprócz tego słabnie nasze poczucie własnej wartości i pewność siebie.


palenie papierosówAlkohol i papierosy również nie wspomagają potencji seksualnej. Długotrwałe palenie może mieć tragiczne skutki, ponieważ może doprowadzić do miażdżycy tętnic doprowadzających krew do członka. Według Brytyjskiego Stowarzyszenia Medycznego czterdziestoletni palacz jest narażony na zaburzenia erekcji o 50% bardziej niż dwudziestolatek.

Domyślam się, że palenie jest nałogiem, który ciężko zwalczyć. Sam pamiętam jak kiedyś wypalałem jedną paczkę dziennie przez co moje libido cierpiało. Odkąd rzuciłem palenie moja potencja wzrosła – miałem większą ochotę na seks.

nieprawidłowa dieta przyczyną potencjiOprócz palenia i alkoholu problem z potencją może się pojawiać w przypadku stosowania złej
diety. Fast Foody i dania wysokokaloryczne nie są najlepszym sposobem na silną erekcję. Zamiast tego trzeba ograniczyć śmieciowe jedzenie i częściej spożywać produkty, które zawierają cenne witaminy i minerały.

Jak radzić sobie z niską potencją?

Domyślam się, że problem z potencją może powodować stany, w których uświadamiamy sobie, że nasze życie nie jest takie jakie powinno. Co w takim przypadku należy zrobić?

Po pierwsze musisz uświadomić sobie, gdzie leży przyczyna problemu. Być może jest to związane ze złym trybem życia lub nieodpowiednimi nawykami żywieniowymi? Uświadomienie sobie tego jest ważnym krokiem w stronę polepszenia potencji.

Po drugie trzeba podjąć konkretne kroki, aby problem z potencją należał do przeszłości. Uwierz mi, że zawsze znajdzie się sposób na rozwiązanie problemu.

Jeśli uważasz, że Twoje życie toczy się zbyt szybko, zwolnij. Być może to jest powód niskiego libido. Domknij wszystkie nierozwiązane sprawy do końca i spraw, żeby żadna zbędna myśl nie zaprzątała Ci głowy.

Zmień nawyki żywieniowe, które mogą być przyczyną niskiego libido i słabej erekcji. Jeżeli Twoim nawykiem są fast foody, ogranicz je do minimum. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wielokrotnie pokazały, że osoby, które jedzą dwa razy w tygodniu wysokokaloryczne dania cierpią na słabą potencję.

Zamiast tego jedz więcej zdrowych warzyw, owoców, ryb oraz pełnowartościowych produktów białkowych. Sprawdź również produkty, które zawierają dużo cynku takie jak seler oraz ostrygi.

Możesz wykorzystać również specyfiki, które podnoszą poziom libido i sprawiają, że potencja staje się o wiele lepsza np. Zytax.

Teraz już wiesz co to jest potencja. Przeczytaj również inne artykuły, aby dowiedzieć się co zrobić aby ją zwiększyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here