Jak opóźnić wytrysk i cieszyć się dłuższym seksem

0

W życiu seksualnym każdego mężczyzny często pojawia się pytanie jak opóźnić wytrysk.

Jeżeli seks jest zbyt krótki i kończy się przedwczesnym wytryskiem to nasz partner będzie rozczarowany takim obrotem sprawy (w większości sytuacji partnerka nam tego nie powie).

Na szczęście istnieją metody przedłużające długość stosunku nawet o kilkadziesiąt minut. Niektóre z nich wymagają dłuższej praktyki, natomiast inne są całkiem proste do wdrożenia.

Przedwczesny wytrysk

Zanim przejdziemy do praktycznych metod przedłużenia stosunku zastanówmy się najpierw czym jest przedwczesny wytrysk.

To zjawisko występuje wtedy, kiedy mężczyzna osiąga stan podniecenia seksualnego na skutek działania bodźców pobudzających (np. stymulacji członka ze strony partnerki). Przedwczesny wytrysk może występować już w czasie gry wstępnej lub podczas seksu. Następuje wtedy ejakulacja nasienia wynikająca z braku poczucia kontroli.

Szacuje się, że w Polsce problem z przedwczesnym wytryskiem ma co piąty mężczyzna. Problem dotyka nie tylko ludzi młodych, ale również osoby starsze po pięćdziesiątym roku życia.

Przedwczesny wytrysk jest dolegliwością wstydliwą i niewielu mężczyzn decyduje się na wizytę u seksuologa w celu rozwiązania tego problemu.

Jak opóźnić wytrysk? Skuteczne metody

opóźnienie wytrysku metodyJeśli Twoje życie seksualne nie wygląda tak jak powinno i zbyt często dochodzi do przedwczesnego wytrysku to powinieneś w pierwszej kolejności zastanowić się, gdzie tkwi przyczyna.

Najczęstszą przyczyną przedwczesnego wytrysku są czynniki psychogenne wynikające ze złego podejścia do tematów seksualnych. Dochodzi tu również stres, brak doświadczenia, czy brak zrozumienia oczekiwań partnerki.

Większość problemów z szybkim wytryskiem da się rozwiązać, jeżeli zlokalizujesz przyczynę i podejmiesz odpowiednie działania. Pomocna może się okazać rozmowa z partnerką. Zrozumienie potrzeb drugiej osoby jest kluczowe w kontekście polepszenia doznać seksualnych.

Jak opóźnić wytrysk i cieszyć się dłuższym seksem? Oto metody, których regularne stosowanie pomoże Ci rozwiązać problemy:

1. Stosunek przerywany

Przez wiele osób stosunek przerywany jest traktowany jako metoda antykoncepcji pomagająca zmniejszyć ryzyko zajścia w ciąże. W praktyce stosunek przerywany nie zapewnia 100% skuteczności ochrony przed ciążą.

Jednak jeśli zastanawiasz się jak opóźnić wytrysk to ta metoda może okazać się całkiem skuteczna.

Stosunek przerywany polega na wycofaniu członka zaraz przed wytryskiem. W chwili miłosnego uniesienia nie każdy mężczyzna jest w stanie przerwać seks, dlatego ta metoda wymaga dużego opanowania i kontroli.

2. Użycie prezerwatywy

prezerwatywa jako metoda antykoncepcjiPrezerwatywa jest najpopularniejszą metodą antykoncepcji na świecie. Użycie prezerwatywy zmniejsza ryzyko zajścia w ciąże oraz zakażenia chorobami przekazywanymi drogą płciową (np. HIV).

Nałożenie prezerwatywy na członka i włożenie go do pochwy jest jedną z metod, dzięki którym jesteś w stanie opóźnić wytrysk. Niektóre prezerwatywy zostały stworzone z grubego lateksu i są pokryte specjalnym lubrykantem pozwalającym wydłużyć intymne chwile.

Ta metoda ma swoje plusy i minusy. Plusem jest to, że skutecznie założona prezerwatywa chroni przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Minus prezerwatywy jest taki, że niektóre kobiety nie lubią lub są uczulone na lateks przez co zmniejszają się doznania seksualne naszej partnerki.

3. Metoda Start/Stop

Ta metoda polega na czasowej masturbacji, w której uczysz się kontroli wytrysku. W czasie masturbacji staraj się myśleć o doznaniach odczuwanych w penisie, unikając myśli o przedwczesnym wytrysku.

W momencie, w którym odczujesz, że zbliża się moment wytrysku przerwij masturbację. Powtórz ćwiczenie kilkukrotnie.

Na początku to ćwiczenie może sprawić trudności, jednak uświadomienie sobie, w którym momencie następuje wytrysk jest kluczowe. Podczas zbliżenia z partnerką będziesz w stanie dłużej uprawiać seks.

4. Tabletki opóźniające wytrysk

tabletki na przedłużenie seksuPopularnym sposobem na opóźnienie wytrysku u mężczyzny jest stosowanie specjalnych tabletek, umożliwiających dłuższe uprawianie seksu.

W większości przypadków zakup takich tabletek jest możliwy tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Tabletki takie zawierają dapoksetynę, która blokuje wydzielanie serotoniny podczas uprawiania stosunku i opóźnia wytrysk.

Inną bezpieczną metodą jest wspomaganie się odpowiednimi tabletkami na opóźnienie wytrysku, które nie wymagają recepty od lekarza. Takim środkiem jest innowacyjny produkt o nazwie Climax Control, który stosuje się jako suplement diety.

Stosowanie tego suplementu regularnie pomaga przedłużyć długość stosunku nawet o 30 minut. Więcej informacji o Climax Control znajdziesz tutaj.

5. Ćwiczenia mięśni kegla

Nie tylko kobiety mają mięśnie kegla – mężczyźni również. Mięśnie kegla są mięśniami łonowo-guzicznymi znajdującymi się między członkiem a odbytem. Ich główną rolą jest zatrzymywanie moczu i wstrzymywanie wytrysku.

Regularne trenowanie mięśni kegla pozwala przedłużyć stosunek i cieszyć się lepszymi doznaniami seksualnymi.

W jaki sposób ćwiczyć te mięśnie?

Oto przykładowy zestaw ćwiczeń:

  • Podczas porannej toalety wstrzymaj strumień moczu na 5 sekund. Powtórz tą czynność kilkukrotnie.
  • Usiądź na piłce golfowej (piłka powinna znajdować się między członkiem a odbytem). Następnie zaciskaj mięśnie łonowo-guziczne, aż poczujesz opór. Powtórz to 20-30 razy.
  • Podczas codziennych czynności (np. jazda komunikacją miejską lub samochodem) wykonuj ćwiczenia w postaci napinania i rozluźniania mięśni kegla. Dzięki temu wytrenujesz mięsień i po niedługim czasie zauważysz efekty w postaci wydłużenia stosunku.

6. Ćwiczenia APE (Anti Premature Ejaculation) na opóźnienie wytrysku

Jest to zestaw ćwiczeń skupiających się na masowaniu określonych partii ciała. Jeżeli masz problemy z przedwczesnym wytryskiem to ta metoda z pewnością Ci pomoże!

Ćwiczenie APE dzielimy na dwa etapy:

  1. Pierwsza część ćwiczenia polega na masażu dwóch punktów znajdujących się w połowie długości mostka (na wysokości sutków) oraz na masowaniu nerwu kluszowego znajdującego się na lewym udzie. Masaż tych dwóch punktów powinien trwać około 5 minut.
  2. Druga część polega na wyobrażeniu sobie aktu seksualnego z partnerką. W myślach powinny pojawić się momenty, w których bez najmniejszego problemu kontrolujesz wytrysk. W chwili realnego zbliżenia będziesz bardziej świadomy tego co się dzieje z Twoim ciałem i jednocześnie będziesz mieć większą kontrolę nad momentem ejakulacji.

7. Pomoc terapeutyczna

Niektóre problemy da się rozwiązać bez interwencji specjalisty. Jednak zdecydowanie szybciej pomoże Ci lekarz lub seksuolog.

W leczeniu zaburzeń seksualnych stosuje się różne metody np. terapię behawioralną lub psychoterapeutyczną. Dzięki współpracy z seksuologiem jesteś w stanie dokładnie zlokalizować źródło problemu wynikającego z przedwczesnego wytrysku.

Zaburzenia seksualne najczęściej mają swoje źródło w psychice, jednak zdarzają się przypadki, w których przyczyną tego zjawiska są problemy mechaniczne np. nadmierna wrażliwość mężczyzny na dotyk partnerki.

Jaka metoda jest najskuteczniejsza na opóźnienie wytrysku?

Każda z powyższych metod się sprawdzi. Jednak należy pamiętać, że aby przedłużyć długość stosunku kilkukrotnie potrzebujesz praktyki. Ćwicząc mięśnie kegla potrzeba czasu, aby uzyskać efekt, po którym bez problemu zatrzymasz strumień wytrysku podczas stosunku.

W wielu przypadkach problem przedwczesnego wytrysku jest zakodowany głęboko w naszej psychice i może wynikać z nieprzyjemnych doświadczeń, czy szkodliwych nawyków odciskających piętno w naszym życiu. Uświadomienie sobie, które myśli i nawyki są szkodliwe jest kluczem do lepszych relacji z partnerką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here