6 Sposobów Jak Przestać Się Masturbować

5

Coraz częściej czytelnicy zadają nam pytanie jak przestać się masturbować. Dla wielu osób jest krępujący temat, o którym nie mają z kim porozmawiać.

Podamy Ci kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym przestaniesz to robić. Na początku jednak trzeba zastanowić się dlaczego to robisz? Czy jest w tym jakiś powód?

Jak przestać się masturbować i nie robić sobie krzywdy

Masturbacja polega na pieszczeniu genitaliów w celu rozładowaniu napięcia. czy wiesz jak przestać się masturbowaćGłównąprzyczyną tej czynności jest poczucie winy i wstyd. Często osoby, które nie mają stałego partnera uprawiają masturbacje, aby poczuć się lepiej. Robią to zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Na dłuższą metę masturbacja może wywołać wiele problemów związanych z niską samooceną, odrzuceniem oraz złymi relacjami z płcią przeciwną. Według seksuologów osoby, które zadają sobie pytanie jak przestać się masturbować nie potrafią poradzić sobie z własnym życiem. Czują, że tracą grunt pod nogami.

Poniżej znajdziesz receptę na to jak przestać uprawiać masturbacje.

 1. Musisz zdecydować, że chcesz skończyć z masturbacją

Często osoby tak naprawdę nie chcą przestać się masturbować, ponieważ jest to dla nich nawyk, który wykształcili przez wiele lat. Jest to silniejsze od nich.

Żeby pozbyć się tego nawyku trzeba postanowić sobie jasno, że chcesz skończyć z tą czynnością. To jest pierwszy krok do osiągnięcia celu.

 1. Znajdź przyczynę problemu

Po drugie musisz znaleźć przyczynę – czyli odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego tak się dzieje. Gdy znajdziesz tą przyczynę łatwiej będzie pozbyć się problemu. Przyczyn może być kilka:

 • Samotność i brak stałej partnerki
 • Przytłaczający stres
 • Nuda
 • Frustracja seksualna
 • Rozterki uczuciowe

Gdy zaczynasz się masturbować zastanów się jaki jest powód tej czynności i przed czym chcesz uciec. Masturbacja jest trochę podobna do nałogu palenia, w którym palacz nie kontroluje siebie.

Gdy znajdziesz przyczynę, zmiana będziesz łatwiejsza i trwalsza.

 1. Uświadom sobie jak chcesz się czuć

Zdecyduj jak chcesz się czuć w sytuacji, w której chcesz rozładować napięcie poprzez masturbację. Gdy masz nagłe pragnienie, żeby sobie ulżyć pojawia się uczucie w ciele, które musisz sobie uświadomić.

Osoby, które zastanawiają się jak przestać się masturbować często mówią, że powodem może być stres. Jeśli się stresujesz znajdź zamiennik – podobnie jak robią to osoby chcące rzucić palenie. Zamiast masturbacji zrób coś innego np. pobiegaj lub zrób 15 pompek.

Znajdź coś co będzie sprawiało Ci przyjemność. Im więcej takich rzeczy znajdziesz tym mniejszą będziesz odczuwał potrzebę masturbacji.

 1. Uświadom sobie w jakiej sytuacji uprawiasz masturbacje

W jakiej sytuacji uprawiasz ten nawyk? Niektórzy robią to przed snem, natomiast inni rano zanim wstaną z łóżka.

Jeśli robisz to wieczorem to dobrym pomysłem będzie wysiłek fizyczny, np. wieczorne bieganie, które sprawi, że nie będziesz już miał siły na masturbację.

Jeśli robisz to w konkretnym miejscu np. siedząc przed komputerem i oglądając filmy erotyczne zablokuj dostęp do takich stron.

Generalnie uświadom sobie sytuacje, w której to robisz i zaplanuj sobie dzień w taki sposób, abyś nie miał na to czasu. Gdy będziesz zorganizowany to nie będzie dla Ciebie sensu, żeby zastanawiać się jak przestać się masturbować, ponieważ przestaniesz to robić.

 1. Przełam stary nawyk

Według psychologów, aby zbudować nawyk potrzebujemy co najmniej 21 dni. W praktyce wygląda to tak, że potrzebujemy znacznie więcej czasu. Jeśli w tym momencie nie masz stałej partnerki ustal sobie, że przez 30 dni nie będziesz się masturbował.

Zapisuj wszystko na kartce, aby mieć pewność, że będziesz trzymał się postanowienia. Jest to sprawdzona metoda, która działa w każdej sytuacji. Jeśli tylko będziesz ją stosował, na pewno osiągniesz cel i przełamiesz stary nawyk.

 1. Zamiast zastanawiać się jak przestać się masturbować daj upust emocjom w łóżku

Masturbacja nigdy nie powinna być nałogiem. Jeśli tak jest to znaczy, że trzeba coś zmienić. Często mężczyzna uprawia masturbacje, ponieważ uważa, że nie jest w stanie poznać wyjątkowej kobiety i jej zaspokoić. Popularną przyczyną tego problemu może być niskie libido.

W takim przypadku należy zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dostarczaj swojemu organizmowi witaminy B, C i E oraz cynk, który znajduje się m.in. w selerze.

Możesz również wspomóc się środkiem, który sprawi, że Twoje libido wzrośnie np. Zytax.

zytax

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat środków na zwiększanie libido przeczytaj ten temat.

Masturbacja wcale nie musi być nawykiem, na który będziemy skazani do końca życia. Gdy zastosujesz powyższe punkty w realnym życiu przestaniesz się zastanawiać jak przestać się masturbować i zaczniesz cieszyć się pełnią życia.

Ostatnio wpisywane frazy:

 • jak przestać się masturbować
 • jak przestać się mastrubować
 • masturbacja jak przestać
6 Sposobów Jak Przestać Się Masturbować
3.6 (71.11%) 9 votes

5 KOMENTARZE

 1. Witam serdecznie. Mam 20 lat . Mam problem z masturbowaniem ponieważ każdego dnia od 6 lat ciągle się masturbuje. Może zdarzyło mi się w tygodniu że nie miałem Czasu ale poprzez taką przerwę np. 2 dniową zacząłem się masturbowac to miałem silny.wytrysk. Chciałbym jakości temu zapobiec. Jest tylko taki plus że jest większy i masywny ponieważ jest twardy i widać na nim żyły. Też mam taki strasznie wstydliwy problem ponieważ napletek z żołędzia.nie chce.Mi zejść a kiedy mi zejdzie i dostanę silnej erekcji pęka ni skóra i krwawi. Podczas załatwiania się strasznie szczypie. Przez to to nie mogę uprawiać sexu z partnerką. Raz przełamałem ten problem i poszedłem do łóżka z koleżanką i kiedy już dochodziłem to podczas wytrysku i mocnej erekcji napletek był rozwinięty i wtedy mi.właśnie mi skóra na członku pękła i.od tamtej pory strasznie mnie boli członek oczywiście rana się zagoiła. Odczuwam nieprzyjemny ból podczas załatwiania się. Gdzie mam z tym pójść. Potrzebuję szybkiej pomocy. Z góry dziękuję i Proszę nie żartowanie wszystko jest prawdą 🙁 proszę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here