Najpopularniejsze Objawy Niskiego Poziomu Testosteronu

1

Objawy niskiego poziomu testosteronu są często przyczyną wielu dolegliwości m.in powodują niski poziom libido.

Testosteron jest hormonem, który jest wytwarzany przez ludzki organizm w jądrach mężczyzny. Stymuluje produkcję plemników, wpływa na popęd seksualny oraz pozwala budować masę mięśniową.

Produkcja testosteronu w organiźmie mężczyzny zwykle zmniejsza się z wiekiem. U mężczyzn, u których poziom testosteronu spada poniżej normy może wywołać szereg niepożądanych objawów. Badanie na poziom testosteronu można zbadać za pomocą badania krwi.

8 Objawów niskiego poziomu testosteronu w organiźmie

Poniżej znajdziesz listę 9 najczęstszych objawów, które mogą oznaczać niski poziom testosteronu w organiźmie:

1. Niska sprawność seksualna

Testosteron odgrywa kluczową rolę poziomu libido i określa czy mamy ochotę na seks. objawy niskiego poziomu testosteronu zytaxMężczyzna, który posiada niski poziom testosteronu będzie odczuwał mniejsze libido i w rezultacie mniejszą ochotę na stosunek z kobietą.

Rozwiązanie: Jeśli czujesz, że Twoje życie nie wygląda tak jak powinno i masz mniejszą ochotę na seks, to oznacza, że jest coś nie tak. Możliwe, że cierpisz na niedobór testosteronu w organiźmie.

W takim wypadku skorzystaj z tabletek Zytax, które zawierają składnik tribulus terrestris odpowiadający za wzrost poziomu testosteronu w organiźmie i sprawiają, że ma się większą ochotę na seks.

Przeczytaj więcej informacji na temat podniesienia libido.

2. Trudność w osiągnięciu erekcji

Testosteron nie tylko stymuluje popęd seksualny u mężczyzny, ale pomaga również w osiągnięciu erekcji. Testosteron bezpośrednio nie powoduje erekcji, ale stymuluje receptory w mózgu wytwarzające tlenek azotu – cząsteczkę, która pomaga w osiągnięciu stabilnej erekcji.

Więcej informacji znajdziesz w artykule dotyczącym przedłużania erekcji.

3. Słaba objętość nasienia

Podstawowymi objawami niskiego poziomu testosteronu w organiźmie może być słaba objętość nasienia. Testosteron odgrywa kluczową rolę w produkcji plemników. Mężczyźni zniskim testosteronem często odczuwają słaby wytrysk (mała ilość wydalanych plemników podczas wytrysku).

4. Wypadanie włosów – objawy niskiego poziomu testosteronu

Testosteron odrywa ważną rolę w wielu procesach zachodzących w organiźmie – m.in wpływa na porost włosów. Brak włosów na głowie jest naturalną częścią starzenia się dla wielu mężczyzn. Popularnym objawem niskiego poziomu testosteronu jest problem z wypadaniem włosów na głowie i na ciele.

5. Niski poziom energii

Ludzie z niskim poziomem testosteronu w organiźmie często odczuwają skrajne zmęczenie oraz zauważalny spadek energii. Nawet gdy normalnie się wysypiają to w ciągu dnia mogą doznawać uczucie zmęczenia.

6. Utrata masy mięśniowej

Testosteron odgrywa ważną rolę w budowie i wzmocnieniu mięśni. Wiedzą to kulturyści, którzy szczególnie dbają o wysoki poziom testosteronu w swoim organiźmie. Mężczyźni, którzy mają objawy niskiego poziomu testosteronu często zauważają spadek masy mięśniowej i siły.

7. Wzrost tkanki tłuszczowej

Mężczyźni z niskim poziomem testosteronu mają tendencję do tycia i odkładania się w ciele tkanki tłuszczowej. Ten proces przyczynia się do powstawania ginekomastii czyli powiększania piersi u mężczyzn.

Chociaż przyczyny tego procesu nie są do końca jasne to badania wskazują, że niski poziom testosteronu może wpływać na magazynowanie się tłuszczu w ciele.

8. Zwiększona kruchość kości

Objawy niskiego poziomu testosteronu w organiźmie są przyczyną częstego łamania kości i kontuzji z tym związanych. Szczególnie ten problem dotyczy panów w starszym wieku.

9. Zmiana nastroju

Kobiety doświadczają zmiany nastroju w okresie menopauzy, gdy w ich organiźmie spada poziom produkcji ekstrogenów. U mężczyzn z niskim poziomem testosteronu mogą wystąpić podobne objawy. Testosteron wpływa na nastrój i zdolności umysłowe.

Badania wskazują, że mężczyźni, którzy mają mało testosteronu bardziej są narażeni na depresję, drażliwość oraz stres.

Jeśli zauważyłeś, któryś z powyższych objawów koniecznie zbadaj poziom testosteronu we krwi lub zaopatrz się w naturalne składniki lub suplementy, dzięki którym Twój poziom testosteronu wróci do normy. Tabletki wspomagające libido znajdziesz w tym artykule.

Ostatnio wpisywane frazy:

  • testosteron na depresje

1 komentarz

  1. Testosteron to jest podstawa udanego życia seksualnego. Najważniejszy jest trening nóg, ponieważ wydziela się wtedy najwięcej teścia. Najlepiej robić martwy ciąg jeżeli ktoś uczęszcza na siłownie lub zwykłe przysiady. Do tego dochodzi odpowiednia dieta i ewentualnie jakiś suplement z tribulusem lub działający na libido i efekt powinien byc zadowalajacy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here