5 popularnych przyczyn impotencji u mężczyzn

0

Jakie są przyczyny impotencji i dlaczego dotyka ona mężczyzn w każdym wieku? Czy istnieją metody, dzięki którym można ją całkowicie wyleczyć?

To pytanie zadają sobie miliony mężczyzn na całym świecie.

Medycyna cały czas się rozwija i w tym momencie istnieje wiele sposobów, dzięki którym można rozwiązać ten problem raz na zawsze.

W tym artykule poznasz podstawowe przyczyny występowania impotencji u mężczyzn.

Co to jest impotencja?

Impotencja jest inaczej nazywana dysfunkcją seksualną, która skutkuje brakiem erekcji w momencie podniecenia u mężczyzny. Problemy związane z impotencją mogą wiązać się także z brakiem osiągnięcia ejakulacji.

Jak można się domyślić ten problem jest największą zmorą każdego mężczyzny, który chce mieć udane życie seksualne.

Mitem jest, że impotencja dotyka tylko osoby starsze, które przekroczyły czterdziesty rok życia. Statystyki pokazują, że problem z impotencją dotyka coraz częściej ludzi młodych, którzy nie przekroczyli jeszcze trzydziestu lat.

Szacuje się, że na dolegliwości z impotencją cierpi około 1,5 miliona mężczyzn w Polsce.

Jakie są przyczyny impotencji?

Pojawienie się pierwszych objawów impotencji nigdy nie powinno być ignorowane. Gdy odczujesz, że ostatnio masz niższe libido lub problemy z erekcją to powinieneś, jak najszybciej zweryfikować przyczynę tego problemu.

Brak leczenia impotencji może ciągnąć za sobą niepożądane skutki, które będą wpływały na aspekty związane z jakością uprawiania stosunku.

Dlatego proponujemy, aby najpierw samemu dowiedzieć się jaka jest przyczyna impotencji lub udać się na konsultację do lekarza, który nam w tym pomoże.

Poniżej znajdziesz pięć przyczyn impotencji, które pojawiają się najczęściej:

1. Złe doświadczenia z przeszłości

złe doświadczenia z przeszłościW wielu przypadkach brak osiągnięcia pełnego wzwodu wynika z przykrych doświadczeń seksualnych. W historii każdego mężczyzny są chwile, które chciałby wymazać z pamięci.

Niestety ale są one głęboko zakorzenione w naszej podświadomości i wpływają na jakość seksualną.

Może to wynikać np. z tego, że kobieta powiedziała nam w przeszłości, że nie jesteśmy wystarczający dobrzy lub nie zadowoliliśmy jej w taki sposób jakby chciała. Kobiety są często nieświadome tego, jak takimi słowami wyrządzają emocjonalną krzywdę swojemu mężczyźnie.

W większości przypadków dotyczy to ludzi młodych, którzy zaczynają dopiero swoją inicjację seksualną i nie mają żadnego doświadczenia. Są oni podatni na wszelkie odczucia dotyczące seksu.

Przeszłe doświadczenia mogą jednak pozostać przez długie lata i powodować opór co będzie skutkowało powstaniem impotencji.

Najlepszym sposobem pozbycia się tych nieprzyjemnych doświadczeń w przeszłości jest porozmawianie z partnerką lub udanie się do seksuologa, który pomoże nam w rozwiązaniu problemu.

Jeśli sami nie dajemy rady to pomoc doświadczonego specjalisty będzie najlepszą decyzją, jaką możemy podjąć.

Impotencja związana ze złymi doświadczeniami może wynikać także:

 • Z lękiem przed niechcianą ciążą.
 • Złymi doświadczeniami z partnerką, która wywierała na nas presję związaną z seksem.
 • Rozbieżnością oczekiwań związanych ze stosunkiem.
 • Niedopasowanie.

2. Brak akceptacji swojego ciała

To zupełnie normalne, że każdy chce być atrakcyjny i podobać się płci przeciwnej. Niestety ale niektórzy mężczyźni nie potrafią zaakceptować swojej fizyczności co powoduje problemy z impotencją.

Może to wynikać z otyłości, kompleksu małego członka, czy innych czynników fizycznych powodujących niską samoocenę i uderzających w nasze poczucie własnej wartości.

Najważniejsze jest to, żeby zaakceptować siebie, bo tylko dzięki temu osiągniemy pełną satysfakcję i nie będziemy odczuwać dyskomfortu psychicznego, gdy dochodzi do zbliżenia fizycznego.

3. Złe nawyki żywieniowe

zła dietaDieta jest niezwykle ważna w życiu każdego człowieka. To w jaki sposób odżywiamy się każdego dnia wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Odpowiednia dieta ma wpływ także na naszą potencję. W ostatnich latach zaobserwowano znaczący przyrost chorób związanych z otyłością i chorobami serca. Jedzenie fast foodów oraz tzw. śmieciowego jedzenia może wpływać na nasze problemy z potencją.

W tym celu należy ograniczyć produkty, które są chemicznie modyfikowane, zawierają dużo soli i cukru. Wszelkie hamburgery, ciastka oraz napoje słodzone osłabiają nasze libido.

Jak alkohol wpływa na libido

To samo dotyczy ograniczenia alkoholu. Wypicie “kilku głębszych” wpływa na ośrodkowy układ nerwowy powodując, że wszelkie bodźce płynące z zewnątrz zostają stłumione.

Jednym słowem można powiedzieć, że dotyk naszej partnerki nie jest tak podniecający, tak jak w przypadku, gdy jesteśmy trzeźwi.

Dotyczy to oczywiście tylko nadmiernego picia alkoholu. Wypicie lampki wina pozwala pobudzić libido i sprawić, że życie seksualne nabierze większej pikanterii.

Co należy jeść aby uniknąć impotencji?

W naszej diecie powinny znaleźć się produkty zdrowe i nie obciążające organizmu.

Ważne jest dostarczanie odpowiednich składników odżywczych i witamin, które pobudzą libido i sprawią, że będziemy mieli większą ochotę do życia.

Oto lista przykładowych produktów spożywczych, dzięki którym poprawisz swoje samopoczucie i sprawisz, że Twoje libido wzrośnie:

co jeść na potencję

 • Produkty, które zawierają zdrowe kwasy omega-3, które znajdziesz w rybach, oleju rzepakowym oraz orzechach włoskich.
 • Jedzenie zielonych warzyw takich jak zielony groszek, szparagi i soczewica. To doskonałe źródło lecytyny – która jest niezbędna do poprawy jakości seksualnej.
 • Produkty spożywcze bogate w cynk. Najwięcej cynku znajdziesz w ostrygach wędzonych, pestkach dyni, pieczeni wołowej i kaszy gryczanej.
 • Włączenie owoców, które dodają energię. Doskonałym przykładem są tutaj banany, które są bogate w węglowodany i potas.
 • Spożywanie produktów, które zawierają selen. Największą ilość selenu znajdziesz w orzechach brazylijskich i łososiu.

Doskonałym sposobem na zwiększenie potencji jest skorzystanie z suplementów, dzięki którym uzyskasz wyższe libido. Jednym z nich jest Vigrax, który wpływa na erekcję i sprawia, że nasze ciało otrzymuje dodatkowy zastrzyk wspomagających witamin.

4. Styl życia

sport to zdrowieNasz styl życia ma duży wpływ na potencję seksualną. Jeśli w naszym codziennym życiu dominuje praca i przychodzimy do domu całkowicie zmęczeni to nic dziwnego, że nie mamy na nic ochoty. To może być przyczyną impotencji.

Pracoholizm i brak odpoczynku to czynności, które bardzo często skutkują wypaleniem i depresją. Jak można się domyślić to przekłada się również na nasze relacje w związku.

Brak ruchu i uprawiania jakiekolwiek sportu to także przyczyny, które mogą skutkować impotencją. Zapisanie się do siłowni lub regularna jazda na rowerze sprawi, że zaczniesz czuć się lepiej każdego dnia.

Według badania przeprowadzonego przez Pentagon Research 86% kobiet zadeklarowało, że bardziej pociągają ich mężczyźni, którzy uprawiają sport niż mężczyźni bierni w tym aspekcie.

Jeżeli odczuwasz niskie libido to zacznij uprawiać jakiś sport, który wymaga kondycji i zwiększa tempo bicia serca. Dzięki temu Twoje życie seksualne będzie bardziej satysfakcjonujące.

5. Przyczyny impotencji mogą być fizyczne

fizyczne czynniki impotencji

W większości przypadków impotencja wynika z czynników związanych z psychiką oraz naszym stylem życia.

Jednak w niektórych przypadkach impotencja wynika z czynników fizycznych.

Do najczęstszych przypadków należą:

 • Zmiany hormonalne wynikające z zaburzeń produkcji testosteronu.
 • Czynniki występujące na skutek przebytych zabiegów chirurgicznych i operacji.
 • Czynniki farmakologiczne, które występują na skutek przyjmowania antydepresantów i leków.
 • Choroby krążeniowe lub neurologiczne.

W przypadku dokładnego zweryfikowania problemu konieczna będzie wizyta u lekarza. Faktem jest, że impotencję da się leczyć – nawet w przypadku zmian fizycznych związanych z urazami kręgosłupa oraz innych części naszego ciała.

Dokładniejsza analiza pod okiem specjalisty pomoże w dalszych działaniach.

Jak walczyć z impotencją?

Impotencja wcale nie musi być wyrokiem skazującym nas na brak zadowolenia seksualnego.

Gdy pojawią się pierwsze objawy w postaci obniżonego nastroju, lub problemów związanych z erekcją należy, jak najszybciej przejść do rozwiązania problemu.

W niektórych przypadkach jesteśmy w stanie sami rozwiązać problem. Samo uświadomienie sobie gdzie leży problem związany z psychiką pomaga polepszyć relacje z naszą partnerką. Ten stan może wynikać z chwilowego przemęczenia lub stresu.

W innym przypadku, gdy problem występuje przez dłuższy czas to zalecana jest wizyta u seksuologa lub lekarza, który powie nam jaka jest przyczyna impotencji.

Ostatnio wpisywane frazy:

 • przyczyny impotencji u 40 latka
 • jak leczyć impotencję psychogenną
 • impotencja forum internetowe
5 popularnych przyczyn impotencji u mężczyzn
5 (100%) 1 vote

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here